Bezpieczny Finansowo

Portal Bankowy

Kredyt na dowód - prawda czy mit

07 wrzesień, 2016 | Nieskategoryzowane

undefined

Hasło weź kredyt na dowód, pojawia się bardzo często w reklamach produktów bankowych lub innych instytucji finansowych. Zastanowimy się tutaj czy jest to prawdą, czy zwykłym chwytem reklamowym mającym za zadanie przyciągnąć klientów zainteresowanych kredytami gotówkowymi.

Możliwość uzyskania kredytu wyłącznie na podstawie dowodu osobistego jest uzależniona od banku, w niektórych przypadkach może być wymagane dostarczenie dodatkowego dokumentu potwierdzającego dochód. Takim potwierdzeniem może być na przykład pisemne oświadczenie wnioskodawcy o wysokości dochodów i źródła jego pochodzenia.

Trzeba jednak pamiętać, że bank nigdy nie przyzna nam kredytu, jeżeli nie posiadamy tak zwanej zdolności kredytowej. Bank z pewnością potwierdzi nasz dochód, sprawdzi posiadane zadłużenia i na tej podstawie określi zdolność kredytową, która będzie podstawą do wydania decyzji. Dochód możemy oświadczyć przy okazji składanie wniosku, ale bank na pewno to potwierdzi u naszego pracodawcy. Dzięki możliwości złożenia oświadczenia o dochodach zyskujemy przede wszystkim czas, którego nie musimy tracić na zbieranie dokumentów takich jak zaświadczenia. Dzięki temu zyskujemy także komfort i znaczne przyśpieszenie procedur.

Bank udzieli kredytu gotówkowego na dowód wyłącznie osobie, co do której ma pewność, iż posiada ona pełną zdolność do spłaty zobowiązania. Ewentualni wnioskodawcy muszą zatem posiadać zdolność kredytową, a przede wszystkim zatrudnienie, z którego osiągają zarobki umożliwiające spłatę comiesięcznych rat.

Kredyt na dowód ułatwia sięgnięcie po gotówkę osobom, które są zapracowane, nie mają czasu na zbieranie dokumentów, przygotowywanie zaświadczeń, bądź są zatrudnione na podstawie umowy zlecenia, czy też o dzieło. Z tego uproszczonego rozwiązania mogą skorzystać poza pracującymi również emeryci i renciści, prowadzący własną działalność gospodarczą oraz rolnicy.

Wszystko odbywa się łatwo i prosto jednakże pod jednym warunkiem, którym jest to, że nie można być umieszczonym w BIK, ani w żadnym innym rejestrze dłużników oraz nie można mieć egzekucji komorniczej. Kredyty udzielane na dowód znajdziemy w większości banków krajowych także mamy bogatą paletę ofert do wyboru.