Bezpieczny Finansowo

Portal Bankowy

Kredyt gotówkowy - kiedy się na niego decydować

06 październik, 2017 | Nieskategoryzowane

Coraz szerszy dostęp do kredytów gotówkowych powoduje, że z każdym rokiem rośnie ilość osób zaciągających tego typu zobowiązania. Największym powodzeniem cieszą się tak zwane kredyty na dowolny cel, które obecnie można uzyskać znacznie łatwiej niż kilka lat temu.

Kredyty powszechnie dostępne

Kredyty obecnie bez problemu można zaciągnąć bez konieczności przedstawiania wielu zaświadczeń. Banki zminimalizowały do minimum wymogi dotyczące przedstawianych dokumentów. Wystarczy zazwyczaj oświadczenie o odchodach, aby dość szybko uzyskać kredyt, w niektórych sytuacjach wcale nie ma konieczności jego składania. Ci, którzy składają wniosek o kredyt w banku w którym mają konto lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej nie muszą zazwyczaj nic przedstawiać, bank bowiem ma wgląd do ich konta oraz informacji o tym, że regularnie wpływa na nie pensja. Poza tym w sytuacji gdy wniosek składany jest przy pomocy bankowości elektronicznej zazwyczaj nie ma potrzeby potwierdzania danych, są one bowiem wpisywane automatycznie.

Na co kredyty

Tak łatwy dostęp do kredytów powoduje, że decyduje się na nie coraz więcej osób. Kiedyś były wyjściem z sytuacji, gdy nagle potrzebna była gotówka a nie było innego sposobu na jej uzyskanie. Awaria sprzętu AGD czy kosztowna naprawa samochodu to były zazwyczaj główne powody które przemawiały za zaciągnięciem kredytu. Obecnie bierze się je także na wakacyjne wyjazdy, prezenty świąteczne czy nawet na to, aby naszykować dzieci do szkoły. Wiele banków przygotowuje dla klientów tak zwane kredyty promocyjne. Najczęściej są one oferowane w okresach, gdy najwięcej osób ich poszukuje, czyli przed wakacjami lub okresami świątecznymi. Banki oferują znacznie korzystniejsze niż inne oferty warunki kredytów, najczęściej jest to przede wszystkim o wiele niższe oprocentowanie. Jednak w wielu sytuacjach klient ma możliwość rozłożenia spłaty jedynie na określony przez bank okres. Najczęściej jest to rok lub maksymalnie 18 miesięcy. To powoduje, ze raty miesięczne kredytów nie należą do najniższych, dlatego też nie dla każdego taka oferta będzie dobra, pomimo znacznie niższych kosztów związanych z zaciągnięciem kredytów. Jeżeli jednak ktoś jest w stanie przeznaczyć na ratę miesięczną kilkaset złotych, z pewnością powinien się na nie zdecydować, jeżeli akurat poszukuje kredytu.