Bezpieczny Finansowo

Portal Bankowy

Narodziny nowego dziecka a finanse

20 czerwiec, 2018 | Nieskategoryzowane

Pojawienie się nowego dziecka przynosi wielkie szczęście. Z tym wiąże się również zwiększona odpowiedzialność i nowe wyzwania. Ostatnie badanie wykazało, że w ostatnich latach koszt wychowania dziecka wzrósł o 50%, a wiele z tych wyzwań wynika z problemów finansowych. Dzięki planowaniu i kilku cennym wskazówkom możesz przygotować się na przyszłe zmiany finansowe i poświęcić więcej czasu na cieszenie się nowym członkiem rodziny.

Bądź przygotowany

Skorzystaj z wielu korzyści i ustępstw zapewnionych przez twojego pracodawcę i rząd, mających na celu pomóc ci w przejściu na nowego rodzica. Od płatnego urlopu rodzicielskiego po świadczenia z tytułu podatku rodzinnego, dobre przygotowanie może uniknąć stresu w przyszłości, zanim dziecko się pojawi. Ale musisz się upewnić, do czego masz prawo.

Utwórz nowy budżet

Zrozumienie budżetu jest kluczowe przed urodzeniem dziecka. Wiedza o tym, gdzie wydawane są pieniądze, pozwala na cięcia w odniesieniu do niepotrzebnych wydatków, aby uwolnić dodatkowe środki finansowe na rzecz dziecka. Zasoby online, takie jak planer budżetowy, są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Oceń koszty opieki nad dziećmi

Rosnące koszty opieki nad dzieckiem w Polsce oznaczają, że może być trudne zachowanie równowagi pomiędzy wyborem na pozostanie w domu z dzieckiem lub powrotem do pracy. W niektórych przypadkach dochód po powrocie do pracy pokryje jedynie porównywalne koszty opieki nad dzieckiem. Sprawdź opcje, które mają sens w Twoim budżecie i przy osobistych okolicznościach.

Planuj życie

Poza oczywistym pojawieniem się nowego dziecka ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób możesz chronić swoją rodzinę przed nieprzewidzianymi wydarzeniami z życia, takimi jak nieoczekiwana śmierć, poważna choroba lub obrażenia. W takich przypadkach dobrze dobrana polisa ubezpieczenia na życie zapewnia pomoc finansową na pokrycie długów gospodarstw domowych i spłat kredytów hipotecznych. Porozmawiaj z jednym z specjalistów ds. Ubezpieczeń na życie lub doradcą finansowym, który pomoże ci zrozumieć dostępne opcje.

I pamiętaj, że edukacja jest jednym z największych darów, jakie dajemy naszym dzieciom. Regularne wpłaty na oddzielne konto oszczędnościowe, nawet jeśli początkowo niewielkie, zapewniają dodatkowe fundusze na edukację w odpowiednim czasie.