Bezpieczny Finansowo

Portal Bankowy

Lokata bankowa vs kredyty vs pożyczki

08 czerwiec, 2015 | Nieskategoryzowane

Kredyt gotówkowy

Kiedy podjęliśmy decyzję, że zaciągniemy kredyt gotówkowy, to powinniśmy dowiedzieć się kilku informacji na jego temat. Przede wszystkim warto jest uzyskać informacje na temat cech charakterystycznych. Cechą nadrzędną tego kredytu jest to, że jest ograniczona jego wysokość. Najwyższy kredyt gotówkowy to najczęściej 20 tysięcy złotych, choć czasami zdarza się 50 tysięcy. Ponadto okres kredytowania najwięcej wynieść może 8 lat. Kredyt gotówkowy cieszy się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów.

Można go uzyskać w bardzo szybkim czasie. Składając wniosek kredytowy na drugi dzień otrzymać możemy już pieniądze. Również taka cechą charakterystyczną kredytu jest to, że zaciągając go nie mamy obowiązku przedstawienia celu na który zostaną wydane pieniądze. Tak więc bardzo często jest to kredyt spełniający marzenia o wycieczce za granicę, kupnie nowych mebli, a także samochodu. Praktycznie każdy bank udziela kredytów gotówkowych, i każdy z nich ma do zaoferowania według nich najlepszy kredyt.

Jaki bank wybrać

Poszukując kredytu gotówkowego czy też każdego innego, bardzo często zwracamy uwagę na opinię innych ludzi. Oczywiście nie tylko chodzi tutaj o opinie rodziny i znajomych. Obecnie mamy możliwość uzyskania informacji od ludzi z całej Polski. Istnieją fora internetowe na których można dowiedzieć się wielu bardzo interesujących wiadomości. Wybór banku nie jest wcale takim prostym zadaniem. Najpierw aby dowiedzieć, się który jest najlepszy należy sprawdzić ich działanie. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt to zależy nam przede wszystkim na tym by on najlepszy. Najpopularniejszym rodzajem kredytu, jest kredyt gotówkowy, który udzielany jest na dowolny cel, którego banku nie trzeba przedstawiać.

Drugi bardzo popularny to kredyt mieszkaniowy. Ludzie decydują się na ten krok, by w końcu mieć własne gniazdko, które jest miejscem bezpiecznym dla nas. Kredyty zostały stworzone głównie z myślą o potrzebach ludzi. Dzięki temu możliwe jest spełnianie własnych marzeń, które są dla nas tak ważne. Bez kredytów nie było by szans.

Zdolność kredytowa

Zawsze kiedy idziemy do banku by zaciągnąć kredyt spotkamy się z dwoma popularnymi słowami, a mianowicie chodzi tutaj o zdolność kredytową. Może mieć ona dwa oblicza. Pierwsze wtedy gdy mamy możliwość otrzymania kredytu, a za drugim razem odmowa, bo nie jest wystarczająca. Większość osób, które starają się o kredyt nie wiedzą czym dokładnie jest zdolność kredytowa. Przez tą frazę rozumiemy spełnianie wszystkich warunków jakie stawia bank do przyznania kredytów.

Dokładniej też zdolność kredytowa oblicza ile bank może nam pożyczyć pieniędzy i na jak długo. Więc tutaj duży wpływ mają dochody miesięczne, jak również i liczba osób w rodzinie. Jednak jeśli chodzi o kredyt mieszkaniowy to wpływa tutaj znacznie więcej czynników. W banku również na zdolność kredytową wpływa historia kredytowa, a więc sprawdzenie czy klient nie ma więcej zadłużeń. W przypadku zaciągania kredytu w firmach finansowych sprawdzenie historii kredytowej jest pomijane. Jest to tak zwany kredyt bez BIK, czyli bez sprawdzeni Biura Informacji Kredytowej.