Bezpieczny Finansowo

Portal Bankowy

Główne zalety z zaciągnięcia kredytu gotówkowego

09 sierpień, 2018 | Nieskategoryzowane

Duże zainteresowanie kredytami gotówkowymi w kraju nie dziwi, jeżeli weźmiesz pod uwagę liczne zalety, jakie wynikają z tej formy zadłużenia. Po kredyt gotówkowy w pierwszej kolejności możesz zgłosić się nie tylko do banków komercyjnych, ale także do często bardzo dobrze działających parabanków. Instytucje pozabankowe ze względu na optymalizację prawną zbliżają się do wysoce profesjonalnego poziomu obsługi klientów indywidualnych oraz biznesowych. W artykule przejrzysz kluczowe zalety wynikające z zaciągnięcia kredytu gotówkowego.

Potencjał kredytów gotówkowych w praktyce

Jeden z najważniejszych punktów do rozpatrzenia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego to cel, na który przeznaczysz uzyskane od kredytodawcy środki. Akurat w kredycie gotówkowym cel jest absolutnie dowolny i nie trzeba udowadniać na co wydaje się pieniądze. To duże ułatwienie dla wielu kredytobiorców znajdujących się, np. w niepewnej sytuacji życiowej. Do uzyskania kredytu gotówkowego nie potrzebujesz zwyczajowo podpisu współmałżonka, partnera ogólnie. To forma zadłużenia wysoce elastyczna pod tym względem. Kredyt gotówkowy posiada widełki w przedziale, z reguły od 500 do nawet 200 000 złotych przy praktycznie idealnej zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy to pożyczka typowo konsumpcyjna, chociaż nie jest wykluczone dokonywanie konkretnych inwestycji, np. z poziomu właściciela działalności gospodarczej. Po optymalizacji prawnej rynku pożyczek w ostatnich latach kredytobiorcy nie obawiają się już nadmiernych kosztów pozaodsetkowych, które zdecydowanie niszczyły zaufanie do całego sektora pożyczek krótkoterminowych. Teraz kredytobiorca nie zapłaci za kredyt więcej niż wynosi jego podstawowa kwota. Poza tym nie ma również kłopotu z ewentualnymi kosztami windykacyjnymi.

Zdolność kredytowa najważniejsza przy zaciąganiu pożyczek gotówkowych

Bardzo rzadko w kredytach gotówkowych występują zabezpieczenia o charakterze majątkowym. Z reguły wystarczy tylko pozytywna zdolność kredytowa, a nawet średnia zdolność kredytowa do podpisywania umowy. Średnia zdolność do spłaty zadłużenia wymaga, np. podpisania weksla in blanco przeznaczonego do natychmiastowej egzekucji komorniczej w razie wystąpienia kłopotów ze spłatą zobowiązania. Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego masz do dyspozycji liczne multimedialne porównywarki, czy nawet opcję kontaktu z niezależnym pośrednikiem rynku kredytowego. Ustawa antylichwiarska zmieniła pozytywnie sektor kredytów gotówkowych. Warto się z nią zapoznać, jeżeli planujesz podobne zadłużenie.